Последвайте ме

ВМРО е категорично против „отровната“ сделка с Меркосур и аржентинския ГМО-десант

11:04, 24 Февруари, 2026

Народното събрание не трябва да ратифицира договора

ВМРО категорично отхвърля сделката на Урсула фон дер Лайен със страните от Меркосур – Южноамериканският пазар, заяви лидерът на Организацията Красимир Каракачанов.

ВМРО настоява българският парламент да не ратифицира този договор, защото е пагубен за родното производство.

ВМРО призовава евродепутатите от България да гласуват против в Европейския парламент. Всяко друго действие би означавало национално предателство.

Новината за внос на 200 000 тона слънчоглед от Аржентина е началото на края на зърнопроизводството в България, при положение че в момента в складовете у нас има над 600 000 тона родно производство слънчоглед. Това не е просто търговска сделка, това е загробване на българските фирми, както и удар по здравето на българските граждани.

Известно е, че в страните от Меркосур масово се използват ГМО-технологии и забранени в ЕС пестициди. Ценовият дъмпинг ще унищожи цял сектор в българското земеделие. Обещанията на Брюксел, че ще даде компенсации, е поредното икономическо скудоумие на Европейската комисия. Вместо да финансираме чисто, качествено, българско земеделие, те ни предлагат да го сринем и да зависим от внос на отровни продукти и храни. А България има потенциал да изхранва не само 6-милионното си население, но и да изнася качествена земеделска продукция.

Българският земеделец е притиснат от тежките изисквания на „Зелената сделка“, докато южноамериканските корпорации произвеждат евтино, без да спазват елементарни екологични правила. Ратификацията на Меркосур ще превърне този инцидентен внос в постоянен поток, който окончателно ще затрие българското зърнопроизводство, животновъдство и зеленчукопроизводство.

За пореден път Брюксел показва, че работи срещу европейските граждани, за унищожаването на ЕС и за джоба на олигархичната клика около Урсула фон дер Лайен.

България не е кошче за боклук за чужди отпадъци и не е пазар за личните интереси на евробюрократите!

ВМРО избира българското и ще защитава винаги българските производители! България на първо място!

 

Сподели:

Прочетете още

Някой ни бута по украинско-руския сценарий с РСМ

Реакцията на българските институции до момента е недостатъчна Лидерът на ВМРО Красимир Каракачанов определи палежа на два автомобила...

Повече

„Кошница с грижа“… Но за кого?

Правителството да наложи 30% таван на надценката в големите търговски вериги Само дни след като от правителството се срещнаха с предс...

Повече

ВМРО предлага 30% таван на надценките в големите търговски вериги

Време е държавата да защити българските производители и потребители от свръхпечалбите на чуждите търговски вериги <p class="wp-block-para...

Повече